Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin/Shinkyokushin – Wilno 2011

W dniach 15 – 16 kwietnia w Wilnie odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Shinkyokushin. W zawodach startowało 330 zawodników z 27 krajów. 7 zawodników z Polski zdobyło medale.
W kategorii seniorów brązowe medale wywalczyli: Mateusz Garbacz w kategorii kumite (-70 kg)i Aleksandra Radziewicz w kata.
W kategorii kumite juniorów 3. miejsce zdobył Damian Jaśkiewicz (-60 kg), a w kumite juniorek 2. miejsce zajęła Marta Lubos (-60 kg), 3. miejsce Diana Pachulska (-65kg) i Aleksandra Czerwiecka (+65 kg), natomiast w kata srebrny medal wywalczyła Anna Kolasińska.
Na miejscach 5-8 uplasowało się 5 polskich reprezentantów: Marcin Uroda (-70 kg), Maciej Mazur (-90 kg), Patryk Wojnar (+90 kg) oraz Joanna Popczyk (-55 kg) i Julita Burczyńska (-65 kg).
Wyniki zawodów: Juniorzy, Seniorzy