Międzynarodowy „Turniej o buławę hetmana Jana Tarnowskiego”

W dniu 26.11.2011 roku w Tarnowie odbył się międzynarodowy „Turniej o buławę hetmana Jana Tarnowskiego”. Na starcie zawodów karate kyokushin/shinkyokushin stanęło 126 zawodników i zawodniczek z Austrii, Chorwacji, Czech, Słowacji, Mołdawii i Polski w kategoriach kumite knock-down oraz kata.
Dla seniorów przewidziano tylko cztery kategorie: mężczyźni kumite open, kobiety kumite open, mężczyźni kata open, kobiety kata open. Spośród karateka trenujących w naszym klubie zdecydowała się pojechać do Tarnowa i wziąć udział w turnieju tylko Dominika Pęksa – zajęła 3. miejsce w prestiżowej kategorii kumite knock-down open. Gratulacje!!! Przegrała walkę półfinałową z Agnieszką Ziąbską 1 kyu z Tomasz Basiak Team z Warszawy, która zwyciężyła w tej kategorii. Tryumfatorem męskiej kategorii kumite knock-down open został Chorwat Krunoslav Zlodi zwyciężając w walce finałowej swojego rodaka Dario Sancicia. Organizatorem turnieju był Tarnowski Klub Sportowy Karate Kyokushin, na którego czele stoi nasz bardzo dobry kolega shihan Wiesław Gwizd 5. dan. Sędzią głównym zawodów był nasz branch chief sensei Roman Kęska 4. dan.