Open Carpathia Kyokushin Cup 2012

W dniu 28.01.2012 roku ponownie zameldowaliśmy się w Rzeszowie na międzynarodowym turnieju karate „Open Carpathia Kyokushin Cup”. Na starcie zawodów kumite karate kyokushin/shinkyokushin, które stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, stanęło w sumie ponad 140 zawodników i zawodniczek z 25 klubów reprezentujących 11 różnych federacji karate kyokushin (min. Shinkyokushin, IKO-Matsui, Sosai-Group, Tezuka-Group, Matsushima-Group, Oyama-Karate).

Tradycyjnie już w turnieju rywalizowali zarówno młodzi karateka, jak i dorośli. Wszystkie walki w kategoriach wiekowych kadet, junior oraz oldboy odbyły się wg formuły semi-contact knock-down. Wszystkie walki w kategorii wiekowej senior odbyły się wg formuły full-contact knock-down.

W rzeszowskich zawodach wzięła udział czwórka reprezentantów naszego klubu. Dwóch sędziów i dwoje zawodników. Ubrani w granatowe koszule, białe muszki i czarne spodnie komenderowali, gwizdali i machali chorągiewkami sensei Wiesław Marciniak oraz sensei Przemysław Kilarski. W białych karate-gi walczyli Monika Czechowska i Sylwester Woch. Startująca w kategorii seniorek -65kg Monika zajęła 3. miejsce. Przegrała walkę półfinałową z tryumfatorką tej kategorii Iwoną Płowaś z Shinkyokushin-Wrocław. W kategorii seniorów -90kg wystartował Sylwek. Przegrał w ćwierćfinale z Adulvadudovem Saidem reprezentującym Tezuka-Group-Kyokushin z Austrii, który w zawodach zajął 2. miejsce.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła ekipa Tomasz Basiak Team Shinkyokushin w Warszawy wyprzedzając reprezentacje Shinkyokushin-Rzeszów oraz Shinkyokushin-Wrocław.

Organizatorem turnieju był Rzeszowski Klub Sportów Walki System, na którego czele stoi sensei Janusz Wiśniewski 1. dan. Sędzią głównym zawodów był shihan Remigiusz Karpiński 5. dan z Ełku.