Open Karate Championship, Sandomierz 2012

W dniu 14.04.2012 roku w Sandomierzu odbył się ogólnopolski turniej karate shinkyokushin „Open Karate Championship”. Na starcie zawodów kumite karate kyokushin/shinkyokushin, które stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, stanęło ponad 200 zawodników i zawodniczek z 24 klubów reprezentujących różne federacje karate kyokushin (min. Shinkyokushin, IKO-Matsui, Sosai-Group, Matsushima-Group, Oyama-Karate).

Tradycyjnie już w turnieju rywalizowali zarówno młodzi, jak i „starzy” karateka. Wszystkie walki w kategoriach wiekowych kadet oraz junior odbyły się wg formuły semi-contact knock-down. Wszystkie walki w kategorii wiekowej senior odbyły się wg formuły full-contact knock-down.

W sobotnich zawodach wzięło udział troje reprezentantów Centrum Sportu Shinkyokushin. Startująca w kategorii seniorek -60 kg Monika Czechowska zajęła 3. miejsce. Przegrała walkę półfinałową z tryumfatorką tej kategorii Joanną Buczkowską reprezentujacą Shinkyokushin-Sandomierz. W kategorii seniorek +60 kg wystartowała Dominika Pęksa. Zajęła 2. miejsce przegrywając walkę finałową z Anną Rosół reprezentującą Kyokushin-Niepołomice. Występujący w obsadzonej największą liczbą zawodników spośród kategorii przeznaczonych dla „starych” karateka, czyli senior -70 kg, Adam Urzędowicz zajął 3. miejsce.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła ekipa organizatora turnieju – Sandomierskiego Klubu Karate Kyokushin, na którego czele stoi sensei Andrzej Orłowski 3. dan. Sędzią głównym zawodów był shihan Krzysztof Borowiec 5. dan z Kielc.