XIV Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin w Politechnice Krakowskiej

W sobotę 20.04.2013 r. w hali widowiskowo-sportowej Politechniki Krakowskiej odbył się XIV Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar AZS Politechniki Krakowskiej. Turniej kumite z podziałem na kategorie wagowe oraz kata rozgrywany pod patronatem rektora Politechniki Krakowskiej zgromadził zawodników-studentów i zawodniczki-studentki z Shinkyokushin, IKO-Matsui oraz KWF.

Nasz klub wystawił jednego reprezentanta – na codzień studenta Politechniki Krakowskiej – Mateusza Solaka, który w kategorii -70 kg zajął bardzo dobre 2. miejsce. W walce półfinałowej zwyciężył swojego przeciwnika przed czasem – ippon mawashi geri chudan. Wyrównaną walkę finałową przegrał przez wskazanie sędziów dopiero po dogrywce. Gratulacje!
Sędzią głównym zawodów był sensei Roman Kęska 4. dan.