2 marca 2016

Instruktorzy

Shihan Roman KęskaShihan Roman Kęska 5.dan

Mgr – absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Rozpoczął treningi karate w 1974 r. czyli w zasadzie w pierwszych latach rozwoju tej sztuki walki w Polsce. W swojej karierze zawodniczej 6-krotnie zdobył tytuł Mistrza Polski wagi ciężkiej, był również brązowym medalistą Pucharu Europy „Ibusz Oyama Cup” w Budapeszcie. Ma szerokie doświadczenie w dziedzinie karate, w różnych aspektach tej sztuki walki. Jest trenerem pierwszej klasy. Przez wiele lat był trenerem polskiej kadry narodowej karate kyokushin. W 2010 r. został nominowany na stanowisko branch chief (kierownika regionalnego) World Karate Organization Shinkyokushinkai NPO. Od wielu lat jest posiadaczem międzynarodowych uprawnień sędziowskich.

Sensei Wiesław MarciniakSensei Wiesław Marciniak 3.dan

Mgr – absolwent Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zaczął trenować karate w 1983 r. Ma za sobą karierę zawodniczą, podczas której dwukrotnie został brązowym medalistą Mistrzostw Polski. W roku 1990 w Bielsku Białej oraz w roku 1993 w Częstochowie. Jego udziałem stało się również drużynowe Mistrzostwo Polski w 1990 r., a w 1993 r. drużynowe Wicemistrzostwo Polski. Od wielu lat zajmuje się pracą trenerską. W latach 2004 – 2010 prowadził treningi sekcji młodzieży i dorosłych w Krakowskim Klubie Karate Kyokushin. W roku 2011, podczas Centralnego Obozu Shinkyokushin we Wrocławiu, zdobył międzynarodowe uprawnienia sędziowskie.

Sensei Przemysław KilarskiSensei Przemysław Kilarski 3.dan
Dr inż. architekt – absolwent Politechniki Krakowskiej. Rozpoczął treningi karate w 1983 r. W latach 1990 – 1995 prowadził sekcję karate kyokushin AZS Politechniki Krakowskiej. Później – od 1996 r. do 1998 r. – przebywał w Bonn, gdzie pracował i uczył w sekcji Shotokan Karate Bonn i Ashihara Karate Bonn. Przez 2 lata (1997-1998) pracował w Niemieckim Krajowym Związku Szkół Aikido w Bonn. Do roku 2010 prowadził treningi w sekcjach dzieci i młodzieży Krakowskiego Klubu Karate Kyokushin. Praca w sekcjach różnych stylów walki pozwoliła mu zdobyć szerokie doświadczenie w zakresie metod treningowych i technik walki, co z powodzeniem wykorzystuje w obecnej pracy instruktorskiej. W roku 2011, podczas Centralnego Obozu Shinkyokushin we Wrocławiu, zdobył uprawnienia sędziowskie.
Sensei Sylwia KozubSensei Sylwia Kozub 1.dan
Mgr – absolwentka Instytutu Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zaczęła trenować karate w 1993 r. Przez wiele lat reprezentowała Krakowski Klub Karate Kyokushin na zawodach ogólnopolskich. Dwukrotnie zdobyła Mistrzostwo Makroregionu Południowego, w latach 2003 i 2005, startując w kategorii -55 kg. Jest również brązową medalistką Międzynarodowego Pucharu Polski, który odbył się w Legnicy w roku 2003. Swoją karierę zawodniczą zakończyła w 2005 r. W międzyczasie zdobyła uprawnienia instruktorskie i od 2004 r. prowadzi treningi grup dziecięcych i młodzieżowych.
Sensei Monika CzechowskaSensei Monika Czechowska 1.dan
Mgr – absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Przez wiele lat reprezentowała Krakowski Klub Karate Kyokushin oraz Centrum Sportu Shinkyokushin w Krakowie na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych. Do jej największych sukcesów sportowych zaliczyć można zdobycie 1. miejsca na zawodach Pucharu Polski w Zielonej Górze w roku 2008, zdobycie 1. miejsca na międzynarodowym turnieju „Carpathia Kyokushin Cup” w Rzeszowie w roku 2011 oraz zajęcie 3. miejsca na międzynarodowych mistrzostwach Austrii w Wiedniu w roku 2011. Od wiosny 2012 r. posiada uprawnienia instruktorskie.
Sensei Magdalena Starzec
Sensei Magdalena Starzec 1.dan
Studentka Informatyki na Akademii Górniczo-Hutniczej. Treningi karate rozpoczęła w 2005 r. w Tarnowie pod okiem Shihana Wiesława Gwizda 5.dan, a od 2014 r. trenuje również w Centrum Sportu Shinkyokushin w Krakowie. Uprawnienia instruktorskie posiada od 2016 roku. Jest czynnym zawodnikiem. Do jej największych sukcesów zaliczyć można start w Mistrzostwach Europy w 2015 r. oraz zdobycie tytułu Akademickiej Mistrzyni Polski w 2016 r.
Udostępnij